Szkolny Klub Wolontariusza

ANETA JAGIEŁŁO-BIAŁCZAK,

MAŁGORZATA OKSIŃSKA-DYCZEK, KATARZYNA JUREK

ROK SZKOLNY 2023/2024

Jak co roku wolontariusze naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne z życzeniami i małym upominkiem dla podopiecznych DPS w Komorowicach.

MAJ:

A) PODSUMOWANIE PRACY W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM

KWIECIEŃ:

A) SŁOWO NA "DOBRY DZIEŃ"

B) REDAGOWANIE ARTYKUŁÓW DO GAZETKI SZKOLNEJ O TEMATYCE POMOCY INNYM

MARZEC:

A) KIERMASZ WIELKANOCNY

B) POMOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

STYCZEŃ/LUTY

A) POMOC NAJMŁODSZYM W ŚWIETLICY SZKOLNEJ,

B) AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

C) KARNAWAŁOWE BABECZKI

GRUDZIEŃ:

A) KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA MIESZKAŃCÓW DPS-u W KOMOROWICACH,

B) SPRZEDAŻ NA KIERMASZU PRZED ŚWIETAMI BOŻEGO NARODZENIA.

A) AKCJA "WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH",

B) AKCJA "URATUJMY ZWIERZĘTA",

C) BABECZKI ANDRZEJKOWE Z WRÓŻBĄ,

D) GROTA WRÓŻB

E) POMOC KOLEŻEŃSKA NA ŚWIETLICY.

A) POMOC PODCZAS UROCZYSTOŚCI PASOWANIA KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA,

B) AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI",

C) AKCJA "SŁOWO NA DOBRY DZIEŃ".

A) POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE,

B) POMOC MŁODSZYM KOLEGOM W SZKOLNEJ ŚWIETLICY.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali dla pensjonariuszy zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej upominki na Dzień Babci i Dziadka

Podziękowania Pana Ministra za działania szkolnego wolontariatu

- udział w akcji "Razem na Święta".

W grudniu członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zaangażowali się w kolejną akcję. Własnoręcznie przygotowywali kartki
z życzeniami świątecznymi i noworocznymi dla podopiecznych jednego
z bielskich Domów Pomocy Społecznej. W okresie przedświątecznym kartki zostały przekazane na ręce opiekunów. Mamy nadzieję, że te kilka ciepłych słów otuchy i życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i nadchodzącego Nowego Roku, przygotowane przez nasze dzieci, umilą świąteczny czas osobom starszym, chorym i samotnym.

W geście podziękowania za nasze życzenia, otrzymaliśmy od mieszkańców DPS-u, piękne ozdoby świąteczne i kartki z serdecznymi życzeniami. Bardzo dziękujemy!

12 października Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza zorganizowały akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Zbieraliśmy słodycze, nowe przybory szkolne i nowe książki dla dzieci. Dzięki zaangażowaniu i hojności naszych dzieci
oraz rodziców zebraliśmy pięć paczek prezentów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie naszej akcji.

REGULAMIN SKW

ROK SZKOLNY 2021/2022

PREZENTACJA DO POBRANIA

W odpowiedzi na akcję „List do Babci i Dziadka",  w której wzięli udział nasi wolontariusze, bielscy seniorzy przygotowali dla uczniów naszej szkoły kartki z życzeniami z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie dziękujemy !

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

„ŚWIĄTECZNY LIST DO BABCI I DZIADKA”

W grudniu członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w akcji „Świąteczny list do babci i dziadka” organizowanej przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Bielsku-Białej. Uczniowie przygotowali listy i kartki z życzeniami świątecznymi starszych osób mieszkających w domach pomocy społecznej.  W okresie przedświątecznym wszystkie listy zostaną przekazane do samotnych Seniorów. Napisanie kilku ciepłych słów otuchy czy życzeń z okazji świąt i Nowego Roku przez dzieci, ma na celu umilenie świątecznego czasu starszym schorowanym osobom i wsparcie ich dobrym słowem. Uczy naszych młodych wolontariuszy okazywania szacunku, wrażliwości i zainteresowania drugą osobą.

AKCJA "WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 2020"

W dniach 21-23 października Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził akcję charytatywną "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Zbieraliśmy słodycze oraz książki o tematyce historyczno-patriotycznej. Święty Mikołaj przekaże je w grudniu dzieciom i rodzinom z polskich szkół na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Nasi uczniowie licznie zaangażowali się w zbiórkę. Zgromadzone produkty, w dniu 26 października zostały spakowane i dostarczone do  Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej. Łącznie udało się przygotować pięć kartonowych paczek różnych produktów, którymi wkrótce będą się cieszyć Polacy mieszkający  na Kresach.  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wsparli tę akcję.

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZMIĘ!

ZAPISY DO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

Do 30 września 2020 r. należy dostarczyć podpisaną przez Rodziców
oraz wolontariusza zgodę.

Po tym terminie nie będzie już możliwości zapisu dla uczniów klas siódmych i ósmych.

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

PLAN PRACY NA ROK SZKOLNY 2020/2021