REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Przedstawiamy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym.

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

• ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
  • REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych
odbędą się za pomocą systemu elektronicznego

Zapisy do szkół obwodowych rozpoczynają się
4 marca 2024 r. o godz. 900
i trwają do 5 kwietnia 2024 r. do godz. 1500.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz dostępny na stronie naborowej, wydrukuje go i wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży
w sekretariacie szkoły obwodowej.

W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Rekrutacja do szkół pozaobwodowych odbywa się tylko w przypadku wystąpienia w tych szkołach wolnych miejsc. Rozpoczyna się 4 marca 2024 r. o godz. 900 i trwa do 5 kwietnia 2024 r. do godz. 1500 Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej określa się kryteria wskazane w załączonej uchwale.

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany do przyjęcia do żadnej z wybranych szkół, zostanie automatycznie przydzielony do szkoły obwodowej.

Rekrutacja do oddziałów sportowych - klasa I - prowadzona będzie w Szkole Podstawowej nr 36 z oddziałami integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej od 4 marca 2024 r. od godz. 900 do 15 marca 2024 r. do godz. 1500.

Oddziały sportowe zostaną uruchomione pod warunkiem zakwalifikowania do nich odpowiedniej liczby kandydatów.

Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym na czas nauki w szkole podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie dzieci do:

• oddziałów ogólnodostępnych w szkole obwodowej – w sekretariacie szkoły składają wydrukowane z systemu naborowego ZGŁOSZENIE, dołączają orzeczenieo potrzebie kształcenia specjalnego;
  • oddziałów ogólnodostępnych w szkole pozaobwodowej – na zasadach obowiązujących dzieci zdrowe, czyli podlegają rekrutacji z wykorzystaniem systemu elektronicznego,
  • oddziałów integracyjnych i specjalnych – na zasadach określonych przez dyrektorów tych szkół.

Oddziały integracyjne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjne w Bielsku-Białej,
  • w Szkole Podstawowej nr 36 z oddziałami integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej,

Oddziały specjalne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 11 w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Bielsku-Białej,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 17 w Bielsku-Białej,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 34 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 35 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bielsku-Białej,
  • w Szkole Podstawowej nr 39 dla Dzieci Słabosłyszących, Niesłyszących i z Afazją w Bielsku-Białej.

W celu zapisania dziecka z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do oddziału integracyjnego lub specjalnego w szkole, konieczny jest bezpośredni kontakt rodzica z dyrekcją danej szkoły.

Szczegóły na stronie :

ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA