TYDZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ

17-04-2024 10:12

"Mój wymarzony zawód”

W dniach od 8-12 kwietnia w naszej szkole realizowaliśmy Tydzień Kariery Zawodowej. W ramach wydarzenia uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w wielu działaniach mających na celu poszerzanie wiedzy o zawodach i rynku pracy. Na zajęciach dzieci poznawały różne zawody. Wykonywały także rysunki przedstawiające ich wymarzony zawód. Na lekcjach językowych uczniowie zapoznawali się ze słownictwem związanym z wykonywaniem różnych zawodów.

Chętni uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w akcji „Ubierz się w siebie z przyszłości”. Ich zadaniem było przebieranie się w stroje związane z zawodem z danej kategorii zgodnie
z podziałem:

– poniedziałek – zawody z kategorii ZDROWIE,

– wtorek – zawody z kategorii BEZPIECZEŃSTWO,

– środa – zawody z kategorii NAUKA,

– czwartek – zawody z kategorii MEDIA i SZTUKA,

– piątek – styl dowolny.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczniów.

Dodatkowo, na lekcjach pojawiali się również goście – rodzice, którzy wykonują ciekawe zawody i zgodzili się o nich uczniom opowiedzieć. W klasie 7a pojawiła się mama dietetyk, która prowadziła dla uczniów warsztaty zdrowego odżywiania. Do uczniów klasy 2b przyjechali strażacy ze Straży Pożarnej w Starym Bielsku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć elementy wyposażenia wozu strażackiego i dowiedzieć się więcej na temat pracy strażaka.

W klasie 8a odbyło się spotkanie warsztatowe z emerytowaną policjantką w stanie spoczynku, która wykonywała zawód z zakresu kryminalistyki (specjalista ds. daktyloskopii). Podczas zajęć, uczniowie samodzielnie ujawniali i zabezpieczali ślady swoich linii papilarnych.

Starsze klasy odwiedzali przedstawiciele szkół ponadpodstawowych, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiali ofertę edukacyjną. Uczniowie trzeciej klasy technikum ZSSiO prezentowali również wytwory swojej pracy, przygotowanej w ramach kształcenia zawodowego.

Tydzień Kariery 2023 minął w naszej szkole intensywnie i pracowicie. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zawodów na współczesnym rynku pracy, rozwijali umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej, rozwijali wyobraźnię i kreatywność,
a przede wszystkim dobrze się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć !