SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ „BEZPIECZECZEŃSTWO W KONTAKTACH Z NIEZNAJOMYMI”

14-03-2023 7:57

8 i 9 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych prowadzonych przez Pana Mirosława Mroźnego ze  Straży Miejskiej.  Na zajęciach omawiano temat niebezpiecznych kontaktów z obcymi ludźmi. Uczniowie obejrzeli ciekawą bajkę edukacyjną pt. "O Florce, która chciała zostać piłkarzem", której bohaterowi uświadomili im, jakie niebezpieczeństwa mogą wiązać się z kontaktem dzieci z nieznajomymi. Podczas spotkania omówiono wspólnie z uczniami zasady „bezpiecznego” zachowania w takich kontaktach, tj. np. zachowanie bezpiecznej odległości, odejście w bezpieczne miejsce (w którym są inni ludzie), nie branie niczego od osób nieznajomych, nie wsiadanie do obcego samochodu, nie wpuszczanie nieznajomych do domu, nie reagowanie na swoje imię wypowiadane przez obcego, nie noszenie kluczy od domu w widocznym miejscu, nie ukrywanie przed rodzicami informacji o nietypowych zachowaniach dorosłych ludzi w stosunku do nich. Uczniowie wykazali się dużą świadomością związaną z omawianymi zagrożeniami.

zapraszamy do galerii