„Spacerem po Polskich Parkach Narodowych”

W roku szkolnym 2018/2019 w okresie październik – maj realizowana jest innowacja pedagogiczna w formie konkursu „Spacerem po Polskich Parkach Narodowych”, prowadzona przez nauczyciela biologii.
Program ten jest skierowany do uczniów zainteresowanych biologią i naukami przyrodniczymi oraz chcących rozwijać swoje zainteresowania przyrodą, pogłębiać wiedzę w tym temacie. Głównym celem jest zachęcenie uczniów do samodzielnego poznawania świata ożywionego i nieożywionego, który nas otacza oraz zaznajomienie z Parkami Narodowymi występującymi w Polsce oraz poprzez teoretyczne poznanie Parków Narodowych, zachęcenie uczniów do odwiedzania ich i zasmakowania z ich przyrody.

Program „Spacerem po Polskich Parkach Narodowych” prezentowany jest na blogu, który został specjalnie założony do tego celu. Raz w miesiącu pojawiają się pytania dotyczące Polskich Parków Narodowych, na które uczeń odpowiada (korzystając z różnorodnych źródeł wiedzy) i odpowiedzi dostarcza nauczycielowi prowadzącemu w określonym terminie.

Aneta Jagiełło-Białczak

Zapraszam na bloga