Pedagog dla Rodziców

Czwartek: 10.00 - 14.35

Piątek: 10.00 - 13.00

ZADANIA PEADAGOGA SZKOLNEGO:

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów (diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych możliwości psychofizycznych uczniów,określanie mocnych stron , predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu szkolnym uczniów).
  2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych i ich rozwiązywanie.
  3. Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  4. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.
  5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
  6. Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  7. Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
  8. Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów (określaniu mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu szkolnym uczniów),udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

SQUID GAME - O CO TU CHODZI? WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW!

Dzieci w wirtualnej sieci poradnik dla rodziców

Nastolatki w wirtualnym tunelu poradnik dla rodziców

Bezpieczeństwo dziecka podczas nauki w domu

Efektywna i higieniczna nauka dziecka w domu