Emocje zaklęte w kamieniu

W roku szkolnym 2018/2019 realizowana jest innowacja pedagogiczna „Emocje zaklęte w kamieniu” prowadzona przez psychologa szkolnego. Innowacja ma na celu doskonalenie umiejętności wyrażania emocji, analizowania sytuacji własnej dziecka i radzenia sobie w otaczającym go świecie poprzez słowo i wyraz artystyczny .

Objęci uczniowie dzięki swojemu zaangażowaniu w malowanie kamieni chętniej opowiadają i analizują swoje doświadczenia, emocje i trudności.
Na zajęciach wyrażają emocje poprzez akceptowane formy zachowania, kształtują umiejętności poprawnego i skutecznego porozumiewania się, umiejętności współdziałania w grupie oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Bardzo często zamiast słów malują to co czują w danej chwili.

Agnieszka Szewczulak