WYCIECZKA KLASY 7A

25-10-2023 9:52

19 października uczniowie klasy 7a wzięli udział w wycieczce do ZOO oraz Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Podczas zwiedzania Śląskiego Ogrodu Zoologicznego uczniowie zdobywali wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących ZOO oraz poznali warunkI ich życia.

Kolejnym celem wycieczki było Planetarium . Podczas seansu EXPLORE, mieliśmy możliwość udziału w  magicznej podróży dzięki nowemu systemowi projekcyjnemu, który pozwala na wyświetlenie około 100 milionów gwiazd. Następnie uczniowie wybrali się na interaktywną ekspozycję
, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach przeżyliśmy symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy  prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także byliśmy świadkami  powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór przenieśliśmy się  na chwilę w różne strefy klimatyczne, a stanowisko z niemal dwumetrowej średnicy ekranem kulistym pozwoliło  na sprawdzenie jak z kosmosu wygląda Ziemia i inne planety Układu Słonecznego.

Wycieczka okazała się być dla wszystkich dużą frajdą!

ZAPRASZAMY DO GALERII!