WYCIECZKA KLASY 6B

05-10-2023 9:25

3 października br. klasa 6b wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach sensorycznych „Zobacz dotykiem”. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z niepełnosprawnością i były prowadzone przez osoby niewidome. Specyfika warsztatów oraz różnorodność zastosowanych materiałów pozwoliły poprawić sensorykę uczniów i pobudzić zmysły. W czasie spotkania dzieci zgłębiły tajniki  alfabetu Braille’a.

Zwiedzając wystawę „W stronę światła” poznaliśmy kolekcję wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jakie reguły rządzą światem wokół nas.