WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS 8 – „PEWNE WYBORY”

06-03-2023 17:26

3 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie Technikum nr 3 w Zespole Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, którzy przeprowadzili warsztaty dla klas 8. Zajęcia odbyły się w ramach projektu społecznego Pewne Wybory, który nasi goście stworzyli podczas udziału w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym uczniom zagadnień związanych
z wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zostali oni zapoznani z zasobami strony internetowej projektu „Pewne wybory”, z których mogą skorzystać podczas podejmowania tej ważnej życiowej decyzji. Starsi koledzy udzielili również naszym uczniom kilku ważnych rad dotyczących tego, czym warto się kierować wybierając kierunek kształcenia, swoimi osobistymi doświadczeniami związanymi z wyborem szkoły oraz pierwszymi krokami w nowej szkole.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym starszym kolegom, za ich cenne wskazówki oraz profesjonalizm w kontakcie z młodzieżą i przekazywaniu swojej wiedzy. Zachęcamy rodziców i uczniów klas 8 do skorzystania z bogatych zasobów strony: https://www.pewnewybory.pl/. Znajduje się tam kompendium wiedzy potrzebnej do dokonania właściwego wyboru szkoły. Strona jest podsumowaniem treści, które uczniowie zdobywali na lekcjach doradztwa zawodowego w klasie siódmej i ósmej.