ŚWIĘTO LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE

18-03-2024 9:37

14 marca 2024 r. - celebrując Święto Liczby Pi - w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Mistrza Pamięci Liczby Pi. Do zmagań z tą najpiękniejszą liczbą przystąpiło 18 śmiałków z 5 bielsko-bialskich szkół podstawowych. Ich zadanie polegało na wypisaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.

Zmagania wspomógł poczęstunek przygotowany dzięki uprzejmości sponsorów - Banku Spółdzielczego w Węgierskiej Górce, pana Michała Juraszka i pana Łukasza Radeckiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w inaugurującym - miejmy nadzieję -wieloletnią tradycję bielskich szkół podstawowych konkursie nie do końca matematycznym.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali piękne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Nemmo i pana Marcina Chłopczyka.

Zwycięzca pierwszej edycji konkursu - nasz uczeń Radosław Michałek - zdobył jednocześnie tytuł Mistrza Pamięci Liczby Pi, zapisując poprawnie aż 316 cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego.

II miejsce i 255 poprawnie zapisanych cyfr – Judyta Janosz z SP 25,

III miejsce i 159 zapamiętanych cyfr – Patryk Kowal z SP 25,

IV miejsce i 139 cyfry na koncie – Małgosia Wiśniewska z naszej szkoły i

ostatnie wyróżnione miejsce z 135 zapamiętanymi cyframi uzyskał uczeń SP9 – Stanisław Wójcicki.

Uczestnicy czekając na oficjalne wyniki, które wspólnie z przewodniczącą szkoły Anią Szczutowską zliczyła komisja, nawiązywali nowe międzyszkolne znajomości i zwiedzali naszą piękną szkołę.

Wszystkim gratulujemy udziału i wielkiego wysiłku włożonego w przygotowanie. Liczymy że konkurs w kolejnych latach przyciągnie coraz większą liczbę uczestników, którzy będą próbowali pobić ustalony dziś przez Radka rekord.