SPOTKANIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

11-09-2023 7:49

W pierwszych dniach roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielem Straży Miejskiej. Przypominali sobie ważne informacje związane z bezpieczeństwem na drodze: analizowali, co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz odczytywali sygnały nadawane przez sygnalizatory drogowe. Uczniowie ćwiczyli też w praktyce umiejętność przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz odczytywania sygnałów z sygnalizatora świetlnego.  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty od Straży Miejskiej w postaci odblasków, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze.