SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE "Niebezpieczeństwa związane z używaniem materiałów pirotechnicznych"

18-12-2023 9:43

15 grudnia uczniowie klas piątych i szóstych spotkali się ze Strażnikiem Miejskim, panem Mirosławem Mroźnym. Spotkania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z używaniem materiałów pirotechnicznych. Poinformowano uczniów o aspektach prawnych dotyczących tego tematu: zakaz używania wyżej wymienionych materiałów przez osoby poniżej 18 roku życia oraz sankcje karne za ich nieodpowiednie i nieuprawnione stosowanie. Szczegółowo zostały omówione konsekwencje dla zdrowia i życia, wynikające z niewłaściwego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi.