PROGRAM PROFILAKTYCZNY "PRZYJACIELE ZIPPIEGO" W KLASACH PIERWSZYCH

15-05-2023 11:12

10 maja zakończyliśmy realizację rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego” w klasach I. Nasi najmłodsi uczniowie, przez 24 tygodnie, rozwijali swoje kompetencje społeczno-emocjonalne. Wspólnie z panią pedagog trenowali różne ważne dla młodych ludzi umiejętności. Uczyli się rozpoznawać emocje i radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami: smutkiem, złością, zdenerwowaniem. Doskonalili umiejętności komunikacyjne tj. słuchanie, zrozumiałe wypowiadanie się. Uczyli się nawiązywać i podtrzymywać przyjaźń, rozwiązywać konflikty z przyjaciółmi, radzić sobie z samotnością i odrzuceniem, z krzywdzeniem. Szukali i rozpoznawali dobre rozwiązania i poznawali różne sposoby radzenia sobie z trudnościami. Dowiedzieli się jak radzić sobie ze zmianą i stratą, jak pomagać innym w różnych sytuacjach. Nasi uczniowie wspaniale pracowali na zajęciach, podczas pracy uczyli się nowych rzeczy, ale również korzystali ze swoich umiejętności i wcześniejszych doświadczeń.  Podczas spotkań zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w przyszłości na lepiej radzić sobie z trudnościami i  odnajdować się w nowych sytuacjach. Życzymy naszym "pierwszakom" samych sukcesów na dalszej ścieżce szkolnej edukacji i życiu osobistym.