OTWARCIE NOWEJ HALI SPORTOWEJ

Takie będą Rzeczypospolite,

jakie ich młodzieży chowanie

Jan Zamoyski

W piątek 29 stycznia 2021 roku, naszą szkołę odwiedził znamienity gość – Prezydent Miasta  Bielsko – Biała  Jarosław Klimaszewski. Powodem było uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanej hali sportowej, która będzie służyła następnym rocznikom uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego. Najważniejszą częścią nowej hali będzie oczywiście nowoczesna sala gimnastyczna, która już jest wykorzystywana przez dzieci z klas 1-3. Obok niej szkoła wzbogaci się o nowe pomieszczenia biblioteki  i sali informatycznej.

W spotkaniu uczestniczyły osoby, które przyczyniły się  do  powstania  obiektu – Zastępca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak, Radni – Dariusz Michasiów i Piotr Kochowski  oraz związani  ze społecznością Starego Bielska – Bogusław Puchalik, Czesław Jurewicz, Łukasz Czernik, ks. Zygmunt Siemianowski i Małgorzata Chełchowska.

Społeczność szkolną reprezentowali Dyrektor Roman Szabla, Wicedyrektor Agnieszka Grabias – Bańka oraz Maria Borek. Radę Rodziców reprezentował Krzysztof Adamski.

Dyrektor Szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców podziękował  władzom miasta – Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu i jego poprzednikowi  Prezydentowi Jackowi Krywultowi za decyzję o budowie hali. Podziękowania  złożone zostały radnym i członkom Rady Osiedla Starego Bielska oraz wszystkim,  którzy byli pomysłodawcami i patronami tej inwestycji. Podziękowania złożono również Pani Marii Borek, która w czasie pełnienia funkcji dyrektora SP nr 31, była zaangażowana  w proces planowania i przygotowania inwestycji.

Dziękujemy firmie „HB-UNIBUD SA” za fachową i profesjonalną realizację inwestycji.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć  w zajęciach prowadzonych w nowych salach, w nowoczesnych warunkach, a hala na długie lata będzie służyć mieszkańcom Starego Bielska.

ZAPRASZAMY DO GALERII /fot. Paweł Sowa / Wydział prasowy UM BB /