JASEŁKA 2022

02-01-2023 12:20

22 grudnia, ostatni dzień przed przerwą świąteczną. W szkole panuje niecodzienna atmosfera, przystrojone choinki, uczniowie w galowych strojach, w klasach wigilie i świąteczne upominki. Do tej wyjątkowej atmosfery przyczyniają się też dzieci z klasy 2b, które przygotowały wraz ze swoją wychowawczynią jasełkowe przedstawienie zatytułowane

„Jak Łukasz odnalazł drogę do Dzieciątka Jezus”.

Na tle pięknej dekoracji, drugoklasiści odegrali scenkę, w której najjaśniejsza na niebie gwiazda prowadzi zagubionego pastuszka do Betlejem, do Jezusowego żłóbka, przy którym czuwają Józef i Maryja. Trafiają tam też pozostali pastuszkowie, a także trzej królowie niosący dary. Dzieci bez widocznej tremy recytują swoje kwestie, śpiewają kolędy, a na koniec prezentują wokół żłóbka taniec z lampionami do pięknego utworu „Noel”. Rolę narratora prowadzącego przez kolejne wydarzenia odgrywa uczennica z klasy 8a, zaś życzenia świąteczne wygłasza jej kolega, za do życzeń dołącza się przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Piękna scenografia, stroje, rekwizyty oraz muzyka wspierana przez zespół instrumentalny oraz skrzypce i gitarę naszych nauczycieli przyczyniło się do stworzenia cudownego świątecznego klimatu.